czwartek, 6 lutego 2020

What happened? a może What's happened? - odpowiedź znajdziesz w wyjątkowej książce!

Czy zdarzyło Wam się kiedyś wyjaśniać uczniom niuanse języka angielskiego, które odnoszą się do kontekstu w jakim odbywa się rozmowa? Pewnie nie raz słyszeliście pytania "dlaczego to nie Present Perfect, przecież w zdaniu jest" since" itp. 
A może sam uczysz się angielskiego i zachodzisz w głowę, dlaczego w filmie lub na ulicy słyszysz "niepoprawne" zdanie?

W klasycznym podręczniku nie znajdziesz odpowiedzi na te nurtujące pytania. Ale wreszcie pojawiła się na rynku książka, która Ci w tym pomoże. 

 Wiele ścieżek w języku angielskim - którą wybrać?


Paweł Łyś w swojej nowej książce "Wiele ścieżek w języku angielskim - którą wybrać?' Wyjaśnia nam, jak w języku nieformalnym i półformalnym funkcjonują często używane struktury językowe. Czasem bardzo subtelne różnice w kontekście użycia danej struktury, sprawiają, że zastosujemy inną jej formę. W książce znajdziecie baaardzo czytelne i proste wyjaśnienia tych różnic. Dodatkowo są one podparte wieloma przykładami. Nie wydumanymi, a przykładami prosto z życia z wykorzystaniem nazw popularnych zespołów, firm czy stron internetowych. Niesamowicie ułatwia to zapamiętywanie przeczytanych informacji. Co więcej, znajdziecie w książce świetne ilustracje, również odnoszące się do życia. 


Wiele ścieżek w języku angielskim - którą wybrać? - dla kogo? 


Książka będzie ogromnym ułatwieniem dla osób, które same uczą się języka angielskiego. Skierowana jest dla osób na poziomie przynajmniej średniozaawansowanym. 
 Ale nie tylko. Z pewnością będzie cenną pozycją w zbiorach dobrego lektora. Zawiera wiele zróżnicowanych ćwiczeń, które pozwolą potrenować zdobyte umiejętności, a dla samouków klucz z odpowiedziami. Przykłady podawane przez autora oraz ilustracje świetnie obrazują kontekst wykorzystania poszczególnych struktur. 

Wiele ścieżek w języku angielskim - którą wybrać? - dlaczego warto? 


Co najważniejsze, w książce znajdziecie RZECZYWIŚCIE na co dzień używane zwroty. Język nieformalny, który możecie usłyszeć w biurze, w domu, na ulicy. Nie żadne wymyślone w pocie czoła idealne przykłady, sztywno ukazujące zasady gramatyki. Dodatkowo autor przemycił w przykładach wiele idiomów, które rewelacyjnie poprawią bogactwo językowe czytelników. Ja nie mam wątpliwości, że warto sięgnąć po tę książkę. Ty też się o tym przekonaj!  

TUTAJ zobaczysz przykładowe rozdziały książki!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza